+48 32 441 90 00
biuro@ssm.silesia.pl

Aby ułatwić gliwiczanom i gościom odwiedzającym nasze miasto płacenie za parkowanie, w mieście pojawiło się sześć nowych parkomatów. Obecnie jest ich już 115. Docelowo będą 124.

Nowe urządzenia w Strefie Płatnego Parkowania zamontowano przy ul. Dolnych Wałów (obok budynku dawnej poczty głównej), przy ulicy Na Piasku 25 (za placem Piastów), przy skrzyżowaniu ulic Barlickiego i Chudoby, przy skrzyżowaniu ulic Gorzołki i Moniuszki, przy skrzyżowaniu ulic Lompy i Chopina oraz przy ul. Kościuszki 1A (w pobliżu Szpitala Wielospecjalistycznego). Urządzenia są dostępne od początku listopada.

– Nie są to zwykłe parkometry, tylko tzw. PIAP-y, czyli Punkty Informacji Administracji Publicznej. To wielofunkcyjne urządzenia, w których nie tylko można zapłacić za parking, ale też, m.in. zapoznać się z rozkładem jazdy autobusów czy skorzystać z interaktywnej, mapy sportowo-kulturalnej, która ułatwia przekazywanie ważnych i ciekawych wiadomości dotyczących wydarzeń w Gliwicach – wyjaśnia Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy Śląskiej Sieci Metropolitalnej, operatora gliwickich parkomatów.

Strefa Płatnego Parkowania została wprowadzona w Gliwicach w sierpniu 2015 r. Została podzielona na Strefę A (wokół starówki), wytyczoną ulicami Górnych Wałów i Dolnych Wałów oraz tańszą strefę B – poza starówką – której granice wiodą m.in. przy Szpitalu Wielospecjalistycznym przy ul. Kościuszki, miasteczku akademickim oraz ulicami: Rybnicką, Częstochowską, Wrocławską, Piwną, Tarnogórską, Konopnickiej, Orlickiego, Jasnogórską, Sobieskiego i Zawiszy Czarnego. (mf)

Font Resize