+48 32 441 90 00
biuro@ssm.silesia.pl

Nowe kamery na osiedlu Baildona

Śląska Sieć Metropolitalna zakończyła prace przy budowie pięciu punktów monitoringu miejskiego w okolicach ul. bł. Czesława na osiedlu Baildona w Gliwicach. Na tym obszarze całą dobę pracować będą 24 nowoczesne kamery. O inwestycji zadecydowali mieszkańcy dzielnicy, którzy głosowali na nią w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Teraz w Gliwicach działa 291 kamer monitoringu miejskiego, a zarejestrowany obraz trafia do Centrum Ratownictwa Gliwice, dyżurnych wszystkich komisariatów policji oraz straży miejskiej.

bl-czeslawa-zabrska-hutniczaŚląska Sieć Metropolitalna która odpowiada za techniczne utrzymanie systemu, przechowuje również przez 30 dni nagrany materiał w specjalnie przygotowanych zasobach serwerowych. Dostęp do ich zawartości mają tylko upoważnieni funkcjonariusze  policji i straży miejskiej.

Na tym nie koniec rozbudowy systemu. W przyszłym roku kolejne kamery zostaną zamontowane między innymi wzdłuż  pobliskiej ulicy Franciszkańskiej. Zadanie to zostało również wskazane przez mieszkańców w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Dodatkowo w przyszłym roku nowe punkty kamerowe powstaną również  w dzielnicach: Sośnicy, Trynku oraz w Wilczym Gardle.

 

 

Font Resize