+48 32 441 90 00
biuro@ssm.silesia.pl

Dzień Ochrony Danych Osobowych

Już 28 stycznia po raz jedenasty obchodzony będzie Dzień Ochrony Danych Osobowych – inicjatywa promująca aktywną postawę wobec bezpieczeństwa danych osobowych
i ochrony prywatności, między innymi podczas korzystania z mediów elektronicznych. Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o. wspólnie z Miastem Gliwice, przygotowała z tej okazji kampanię informacyjną, której celem jest zwrócenie uwagi na problem ochrony danych. Kampania odbywa się pod honorowym patronatem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Dzień Ochrony Danych Osobowych obchodzony jest 28 stycznia, w dzień rocznicy podpisania Konwencji 108 Rady Europy – najstarszego aktu prawnego o zasięgu międzynarodowym, kompleksowo regulującego zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. W tym roku będziemy obchodzić go po raz 11. Z tej okazji w całej Polsce realizowane są przedsięwzięcia, takie jak konferencje, konkursy, happeningi i gry miejskie, które mają przypominać o wadze problemu, oraz budować świadomość społeczną w tym zakresie.

Od kilku lat Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o. wraz z Miastem Gliwice, bierze czynny udział w towarzyszących Dniu Ochrony Danych Osobowych obchodach, angażując się aktywnie w szereg działań o zasięgu regionalnym oraz ogólnopolskim. W ramach tegorocznej kampanii informacyjnej na ekranach LED w Gliwicach oraz w kilku większych miastach w Polsce (Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Opole, Bydgoszcz, Gdańsk i Wrocław), emitowany jest spot informacyjny, promujący aktywną postawę wobec ochrony danych osobowych. Przygotowany został także spot adresowany do dzieci i młodzieży, wspierający budowanie świadomości i odpowiedzialności młodych odbiorców w tym zakresie, szczególnie w kontekście korzystania z internetu i innych mediów elektronicznych.

Problematyka ochrony danych osobowych dotyczy wielu obszarów codziennego życia – począwszy od zakupów w sklepach internetowych i zawierania umów na świadczenie usług, przez użytkowanie urządzeń elektronicznych, aż po przeglądanie stron internetowych, czy korzystanie z portali społecznościowych. Ze względu na związane z dostępem do danych osobowych zagrożenia, zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie, a także do podjęcia codziennych, aktywnych działań na rzecz ochrony prywatności.

Organizatorzy i Partnerzy:

logotypy

Font Resize